Mandalina Oyunculuk Kursu - Derslerde neler yapıyoruz?

Mandalina Oyunculuk Kursu - Derslerde neler yapıyoruz?

Türkiye'nin önde gelen oyunculuk kurslarından biri haline gelmemizin en önemli sebeplerinden biri de, usta eğitmen kadromuz ile hazırlamış olduğumuz müfredatın, eksiksiz öğrencilerimize aktarılmasıdır. Bu sayfamızda sizlere oyunculuk eğitimi derslerimizde neler yaptığımızdan bahsedeceğiz. Aşağıda, kurucumuz Temmuz Karikutal'ın ders içeriğimizi anlattığı videoyu izleyebilirsiniz.

Oyunculuk eğitimi içeriğimizde, yapılan teorik çalışmalarının yanı sıra, yapılan bolca pratiğin, katılımcılara sonsuz fayda sağladığını belirtebiliriz.

Eğitmenlerimiz bir süre teorik çalışmalar üzerinde durduktan sonra, katılımcılara bir sonraki dersler için hazırlanmaları gereken metinler vermekte ve bunları sahnelemenizi istemektedir. Bu çalışmalar, oyunculuk için büyük önem arz ederken, atölyemizde sizler için hazırladığımız özel tiyatro sahnesi dekorunda bu çalışmalarınızı eğitmenlerimize sahneleme imkanı bulmaktasınız.

Oyunculuk eğitimi müfredatımızı hazırlarken, hızlandırılmış şekilde katılımcılara en faydalı olabilecek içerikleri eğitmenlerimiz ile detaylıca görüşüp karar vermiş bulunmaktayız. Ses, nefes egzersizleri, diksiyon, fonetik çalışmaları, doğaçlama çalışmaları, sahne çalışmaları ile devam eden kurs sürecimiz, televizyon dizilerinin ve reklamlarının seçim sürecindeki en önemli etken olan audition çalışmaları ile devam etmektedir. Audition çekimleri yapılarak, auditionda yapılması gereken ve yapılmaması gerekenler anlatılmaktadır. 

Eğitime ilk başlanan hafta çekilen auditionlar ile, son haftalarda çekilen auditionlar birleştirilerek, kurucumuz Temmuz Karikutal'ın katıldığı bir derste katılımcılara izletilir. Hataları söylenir ve ilk gün çekilen videodaki performans ile son gün arasındaki performans farkı konuşulur. 

Tüm bunların sonunda, oyunculuk eğitimi bittiğinde ise, eğitmenlerimizin vermiş olduğu rapor sonucunda, atölye yetkililerimizin de audition  videolarındaki gelişimler ve atölyeye katılım istikrarı göz önünde bulundurularak, yetenekli gördüğümüz öğrencileri Mandalina Casting'in ajans kadrosuna alarak, dizi, sinema, reklam projelerine sunumlarını yapmaktayız.

Bu süreçten sonraki tüm aşama, tamamen kursdaki öğrendiklerinizi deneme çekimlerinde uygulayarak, rolü kapmaya kalıyor. Rolü kapmanın tamamen sizin elinizde olduğunu unutmayın...

Sizleri de oyunculuk kursumuza bekliyoruz...

Bol şanslar...

Mandalina'ya hoşgeldiniz.Ajansımız hakkında haberleri ve Mandalina Oyuncu Atölyesi'nin kampanyaları hakkında bilgi almak ister misiniz?
Daha SonraEvet