En iyi Oyunculuk Ajansları - Cast Ajansları hangileridir?

Cast ajansı, medya sektörü içerisinde faaliyet gösteren ajanslar olup günümüzde reklam oyuncularından fotomodellere, mankenlikten dizi - film gibi sinema oyunculuğuna kadar hizmet veren firmalardır. Oyuncu adaylarının en çok araştırdığı ve ilgi gösterdikleri konu, cast ajansı seçimi yaparken nelere dikkat edecekleri ve en iyi cast ajanslarının hangileri olduğudur. Bu makalemizde, merak edilen bu konulara değineceğiz.
 
cast ajansları mandalina casting
 
Cast ajansları, bünyelerinde bulunan oyunculara menajerlik hizmeti verir. Dizi, reklam filmi ya da sinema filmlerinde rol almak isteyen bir kişinin başvuru yapması gereken yer, cast ajansları olacaktır. Peki, bu durumda ajans seçimi yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Kendiniz için uygun ve doğru ajans bulma da hangi yolları izlemek önemlidir? Hangi hususlara dikkat etmek gereklidir.
 
Öncelikli olarak Cast ajansları, yapımcı firmalar ile oyuncu arasında bir bağlantı olmakla birlikte en hızlı ve doğru yollarla oyuncu yetiştiren, projelere oyuncu sunan bir köprüdür. Burada seçim yapacağınız ajansınızın sizler için kaliteli bir yol, doğru bir bağlantı olması her zaman için fark yaratıcıdır.
 
Cast Ajans Seçimi Nasıl Yapılır?
Bir cast ajansı ile çalışmaya başlamadan önce, mutlaka o ajans ile ilgili araştırmalar yapın. Artık internet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, bu araştırmayı kolaylıkla yapabiliyor ve karşınıza çıkan ajansları inceleyebiliyorsunuz. Peki araştırma yaptınız ve bazı cast ajanslarının isimlerine ulaştınız. Bu ajansların gerçekten iyi olup olmadığını, neye göre tercih yapacağınızı nasıl belirlersiniz?
 
Öncelikle yaptığınız araştırma ile elde ettiğiniz cast ajanslarının isimlerini google’da aratın. Çalışacağınız cast ajansının, internet sitesi olması çok önemli. Bu durum her sektörde olduğu gibi, kurumsallığı yansıtmaktadır. Ve internet sitesinde adres, telefon bilgilerinin bulunması da çok önemlidir. Kötü niyetli bazı kişiler, ajans adı altında internet siteleri kurup, insanların umutlarıyla oynayabilmektedir. Bu tarz kötü niyetli ajanslara takılmamanız için aşağıdaki maddelere dikkat etmenizi öneririz. 
 
- Başvuracağınız ajansın internet sitesi olması,
- İnternet sitesinde adres, telefon gibi bilgilerin bulunması,
- Ajansın figürasyon mu yoksa sadece oyuncularla mı çalıştığı,
- Ajansın tanınmış hangi oyuncular ile çalıştığı,
- Ajansın hangi projeler ile çalıştığı,
 
Bu maddeler dışında dikkat edilecek en büyük hususlardan biri de, seçtiğiniz Cast ajansınızın tabi ki sektör içerisinde ki geçmişidir. Ajansın sektörde uzun yıllardır aktif olarak hizmet veriyor olması, o cast ajansının başarılı olduğu göstergelerinden biridir. Bu maddeler, Cast ajanslarının ne kadar iyi bir kalitede olduklarını belirleyen, en belirleyici unsurlardır.
 
en iyi cast ajansları istanbul
 
Günümüzde oyuncu sayısını geniş tutan fakat referans olarak çalıştığı reklam filmi, televizyon dizisi, sinema filmi ya da benzer alanlarda ki çalışmaları kısıtlı, sınırlı olan birçok ajans bulunmaktadır. Bu ajanslarla büyük adımlar atarak hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz aşikârdır. Buna bağlı olarak, iyi bir ajans seçimi için, oyuncu sayısı kadar oyuncu kalitesinin de önemi fark edilerek bu iki noktaya da dikkat etmelisiniz. Bir ajansın internet sitesine girdiğinizde, oyuncu kadrosunda sizin televizyonlardan tanıdığınız oyuncuların olup olmadığı, zaten o ajansın iyi olup olmadığını belirleyecektir.
 
Unutmayın ki, kurumsal olarak çalışan, iyi hizmet veren cast ajanslarının hepsi, mutlaka sözleşmeli çalışmaktadır. Siz de eğer oyunculuğu profesyonel anlamda yapmak istiyor  ve iyi bir ajansla çalışmak istiyorsanız, bu sözleşmeyi imzalamakta sıkıntı yaratmamanız lazım. Çünkü iyi ajanslar ile imzalayacağınız sözleşme, o ajansın sizin de haklarınızı savunabilmesi ve size projelere sunabilmesi için önemlidir. Ayrıca siz güvenip ajansın sözleşmesine imza atmaktan çekiniyorsanız, o ajansın size güvenip iş bulmasını beklemeyin.
 
 
Türkiye’nin en iyi cast ajanslarından biri Mandalina Casting
Birçok kaliteli oyuncu portföyüyle günümüzde güncel dizilerle çalışan, yapımcılar ve cast direktörleri ile sürekli irtibatta olan ajanslar, sektörde aktif olarak iş yapan firmalar olurlar. Sadece konservatuar mezunu olan ve tecrübeli oyuncular ile çalışan Mandalina Management, sektörde adını duyuran menajerlik firmalarından (Cast ajanslarından) biridir. Aynı zamanda Mandalina Oyuncu Atölyesi olarak, usta oyuncularıyla oyunculuk eğitimi de vermekte olan Mandalina Casting, bu noktada sizleri hem eğitiyor hem de geleceğinize yön çizmeniz açısından da büyük fark yaratıyor. İsteklerinize ulaşmak, kaliteli bir yol çizmek ve tabi ki dizi, sinema, reklam gibi projelerde rol alabilmeniz için de sizleri yönlendiriyor.
 
Sıradan bir ajanstan ziyade, oyunculuk eğitimini başarılı bir şekilde veren, vermekte olan Mandalina Oyunculuk Eğitimi programı dâhilinde, temel oyunculuk eğitimi görüyorsunuz. Ulaşılması imkansız olarak gördüğünüz reklam filmlerinden dizi filmlere kadar bu noktada her şeyin ulaşılabilir olduğunu sizlere gösterecek bir firma olarak hizmet vermektedir.
 
Oyunculuk eğitimi başta olmak üzere https://www.mandalinacasting.com adresi üzerinden tüm referanslara, kadrosunda ki oyunculara ve menajerlik verdiği oyuncu listesine ulaşabilir, hemen görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca oyunculuk düşünüyorsanız ve cast ajanslarına dahil olmadan önce, oyunculuk eğitimi alarak altyapınızı güçlendirmeyi düşünüyorsanız, Türkiye'nin en iyi oyunculuk kurslarından olan Mandalina Oyuncu Atölyesi'ne başvuru formunu doldurarak hemen kayıt olabilirsiniz.
 

Aşağıdaki başvuru formunu eksiksiz doldurarak, Türkiye'nin en köklü cast ajansları içinde olan Mandalina Casting'e oyunculuk başvurusu yapabilir, oyunculuğa ilk adımı atabilirsiniz.

Oyunculuk Başvuru Formu
Güvenlik Kodu
Mandalina Ajans'tan Bilgi/Reklam/Duyuru SMS'i almak istiyorum.
(Not: Başvurunuz ile ilgili bilgi alabilmeniz için bu seçeneği işaretlemeniz gerekmektedir.)

Başvurunuz incelendikten sonra tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
 

Bu yazı 84682 kez okunmuştur.
Oyunculuk Eğitimi İçerik Sayfaları

Oyunculuk Eğitimi ile ilgili faydalı bağlantılar

Mandalina'ya hoşgeldiniz.Ajansımız hakkında haberleri ve Mandalina Oyuncu Atölyesi'nin kampanyaları hakkında bilgi almak ister misiniz?
Daha SonraEvet