Mandalina Oyunculuk Kursu Eğitmenleri

Mandalina Oyunculuk Kursu Eğitmenleri

Defne YALNIZ

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Antalya Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak yıllarca hizmet vermiştir. 2014 yılında Devlet Tiyatroları'ndan emekli olmuştur.

Televizyonda; Kaynanalar, Baskül Ailesi, Sev Kardeşim, Ah Kalbim, İstanbul'un Altınları, Yol Ayrımı, Yedikule Hayat Yokuşu gibi bir çok yapımda rol alan Defne Yalnız, Nöri Gantar Ailesi, İnek Şaban, Akıllı Deliler, Şabancık, Her Şeyim Sensin, Kıratlı Süleyman, Pamuk Hemşire, 2016'da Kaçma Birader, 2016'da Benim Adım Feridun ve 2017'de Vezir Parmağı adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

Defne Yalnız, 2017'de BKM Film'in Cici Baba filminde ve Neredesin Birader adlı dizide rol almıştır.

Usta oyuncu, Mandalina Oyuncu Atölyesi bünyesinde mimik ve oyunculuk konularında eğitim vermektedir.

ÖDÜL ADAYLIĞI
15. Afife Jale Tiyatro Ödülleri (En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adayı)

Özdemir ÇİFTÇİOĞLU

İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan başarılı tiyatro sanatçısı Özdemir Çiftçioğlu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu ile bir çok oyunda rol almış ve yönetmenlik yapmıştır.

Aile Bağları, Esir Şehrin Gözyaşları, Merhaba Hayat, Fatih Harbiye, Zeytin Tepesi, Kırgın Çiçekler ve son olarak Seviyor Sevmiyor gibi dizilerde rol almıştır. Çiftçioğlu ayrıca, Evde Tek Başına 2, Karayip Korsanları, Arabalar gibi yabancı filmlerin Türkçe seslendirmelerini de yapmıştır. 

Özdemir Çiftçioğlu, Mandalina Oyuncu Atölyesi bünyesinde diksiyon, oyunculuk ve konservatuara hazırlık atölyelerinde eğitmenlik yapmaktadır.

Oyunculuk Eğitimi Hakkında Merak Edilen ve Sıkça Sorulan Sorular:
Oyunculuk Eğitimi için yaş sınırı var mı?

Oyunculuk kursumuza 14 yaş ve üstü herkes katılım gösterebilmektedir.

Oyunculuk Eğitimi bittiğinde belge/sertifika veriyor musunuz?

Evet, atölyemize katılım gösteren ve üçten az devamsızlık yapan kişilere, eğitmenlerimizin de imzasının bulunduğu katılım belgesi verilmektedir. Unutulmamalıdır ki; hiçbir dizi ya da reklam görüşmesine katıldığınızda, sizden sertifikanızı göstermeniz istenmeyecektir. Önemli olan katıldığınız çalışmalarda edindiğiniz bilgiler ve kendinizi ne kadar geliştirdiğinizdir.

Oyunculuk Kursu bittiğinde, öğrencilerinize destek veriyor musunuz?

2 ay (8 hafta) ve 6 ay (24 hafta) atölyelerimizin sonunda, eğitmenlerimizin yetenekli gördüğü kişileri, yıllardır sektörde hizmet vermekte olan Mandalina Casting bünyesine alarak, çalıştığımız dizi, reklam ve sinema filmi projelerine sunmaktayız. Kendi ajansımız olan Mandalina Casting bünyesine dahil edilmeyen öğrencilerimize de, başka ajans önerilerinde bulunarak yönlendirmeler yapılmaktadır.

Televizyon ve Sinemada oyunculuk yapmak istiyorum. Bu atölyeye mi katılmalıyım?

Televizyon ve tiyatroda kendini ispat etmiş eğitmenlerimiz, temel oyunculuğun yanı sıra, kamera önü oyunculukla ilgili de önemli bilgiler paylaşmaktadır. Ayrıca deneme çekimleri (audition) için çalışmalar da yapılmaktadır. Dolayısıyla kamera önü oyunculuk için mutlaka atölyemize bekleriz :)

Sınıflarda maksimum kaç kişi oluyor?

Beylikdüzü şubemizde maksimum 15 kişi olmaktadır.

Oyunculuk Eğitimi içinde diksiyon dersi var mı?

Evet, oyunculuk atölyemizin içeriğinde, diksiyon, fonetik, doğru ses ve nefes kullanımı gibi çalışmalar yapılmaktadır.

Oyuncu olmayı düşünmüyorum, kendimi daha iyi ifade etmek ve kişisel gelişim için bu kursun faydası olur mu?

Alınan eğitimler, günlük hayatınızda, iş hayatınızda, arkadaş ilişkilerinizde ve daha birçok alanda kendinizi daha iyi ifade etmeye mutlaka yarayacaktır. Doğru nefes kullanımı, etkili konuşma gibi çalışmalar, günlük hayatta kişilerin kendini ifade edebilmesi için büyük yarar sağlamaktadır.

TikTok Yayıncı Başvuru Formu
Mandalina Ajans'tan Bilgi/Reklam/Duyuru SMS'i almak istiyorum.

Mandalina Oyunculuk Kursu - Derslerde neler yapıyoruz?

Bu yazı 4981 kez okunmuştur.
Oyunculuk Eğitimi İçerik Sayfaları

Oyunculuk Eğitimi ile ilgili faydalı bağlantılar

Mandalina'ya hoşgeldiniz.Ajansımız hakkında haberleri ve Mandalina Oyuncu Atölyesi'nin kampanyaları hakkında bilgi almak ister misiniz?
Daha SonraEvet