Oyuncu olmak için gerekenler nedir?

Her meslekte olduğu gibi, oyunculuk için de en önemli konu, oyuncu adayının eğitimli olmasıdır. Bununla ilgili birçok üniversitenin Devlet Konservatuarlarında Oyunculuk ve Tiyatro bölümleri bulunurken, özel üniversitelerin bazılarında da bu bölümler bulunmaktadır. Üniversiteler dışında çeşitli oyunculuk kursları da bulunmaktadır. Günümüzdeki oyunculuk atölyelerinin çoğunda, kaliteli eğitmen kadrosu bulunduğundan dolayı, kısa süreli de olsa, oyuncu adaylarına sektör ile ilgili önemli bilgiler sunulmaktadır. 
 
oyuncu olmak için ne yapılmalı?
 
Oyuncu Olmak İçin Neler Yapılmalı?
Oyuncu olmak için neler yapılabileceği konusu, yeni oyuncu adaylarının en merak ettiği konuların başında gelmektedir. Dizilerde, sinema filmlerinde ve reklam filmlerinde rol almak isteyen her yeni oyuncu adayının, sektöre girmeden önce ve girdikten sonra yapması gerekenler, uyması gerekenler gibi belli başlı konular vardır.
 
Oyunculuğa ciddi bakan her oyuncu adayı, bu kursları incelemeli ve mümkün olduğunca eğitim almalı…
 
‘Oyuncu Olmak İstiyorum’ diyenler ne yapmalı?
Eğitim almadan oyuncu olmak isteyen oyuncu adaylarının, figürasyon ya da bölüm oyunculuğundan daha ileriye adım atmaları, kariyerlerine iyi bir oyuncu olarak devam etme ihtimalleri oldukça düşüktür. Eğitim alan ve eğitimini tamamlayan oyuncu adayları ise, kendilerini oyunculuk için hazır hissetiklerinde, bu süreçten sonra kendilerini iyi temsil edecek olan bir menajer ya da ajans ile anlaşıp, projelere sunumlarının yapılmasını sağlamalıdır.
 
nasıl oyuncu olunur? oyuncu olmak için yapılması gerekenler nedir?
 
Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile, iyi bir menajer ya da ajansı, internet üzerinden bile araştırabilirsiniz. Kariyerinizi teslim edebileceğiniz, sektörde önemli yeri olan ajansları araştırıp, kararınızı verdikten sonra, artık her şey katıldığınız deneme çekimlerinde, yeteneğinizi göstermeye kalıyor.
 

Aşağıdaki başvuru formunu eksiksiz doldurarak, Türkiye'nin en köklü cast ajansları içinde olan Mandalina Casting'e oyunculuk başvurusu yapabilir, oyunculuğa ilk adımı atabilirsiniz.

Oyunculuk Başvuru Formu
Güvenlik Kodu
Mandalina Ajans'tan Bilgi/Reklam/Duyuru SMS'i almak istiyorum.
(Not: Başvurunuz ile ilgili bilgi alabilmeniz için bu seçeneği işaretlemeniz gerekmektedir.)

Başvurunuz incelendikten sonra tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
 

Bu yazı 22283 kez okunmuştur.
Oyunculuk Eğitimi İçerik Sayfaları

Oyunculuk Eğitimi ile ilgili faydalı bağlantılar

Mandalina'ya hoşgeldiniz.Ajansımız hakkında haberleri ve Mandalina Oyuncu Atölyesi'nin kampanyaları hakkında bilgi almak ister misiniz?
Daha SonraEvet